07 Gegužė 2019

Strateginio planavimo sesijoje aštri diskusija dėl augalų apsaugos priemonių naudojimo

Lietuvos grūdų augintojų asociacijos pirmininkas Aušrys Macijauskas dalyvavo LR Žemės ūkio ministerijos organizuotame jau trečioje Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2021-2027 m. strateginio planavimo sesijoje, kurios tema– strategijos  tikslas „Siekti, kad ES žemės ūkio sektorius labiau atitiktų visuomenės poreikius, susijusius su maistu, sveikatos priežiūra, maisto atliekomis ir gyvūnų gerove“. Lietuvos grūdų augintojų asociacija dalyvavo diskusijose nariams aktualiausiais klausimais.

Kaip teigė diskusiją moderuojanti Europos Sąjungos reikalų koordinavimo grupės vadovė Jurgita Stakėnienė, bendroji žemės ūkio politika bus kur kas žalesnė, nei iki šiol. Tai iš dalies turės atsispindėti ir kuriamoje nacionalinėje strategijoje. Kai kurie sesijos dalyviai pasiūlė griežtinti pesticidų naudojimą Lietuvoje, tačiau Valstybinės augalininkystės tarnybos vadovas Segėjus Fedotovas informavo, kad nėra jokių įrodymų, kad šiuo metu registruotos augalų apsaugos priemonės būtų kenksmingos aplinkai ar žmonių sveikatai. Taip pat buvo atkreiptas dėmesys, kad tik mažoji visuomenės dalis gali įpirkti ekologiškus produktus, todėl pigesnio masinio produkto gamyba yra strategiškai būtina. VAT vadovo teigimu, drastiškai mažinant augalų apsaugos priemonių bus susidurta su kita problema– pradės vystytis kenksmingi organizmai. Anot p. Sergėjaus Fedotovo siekiant pažangesnių technologijų greičiausiai didės ir produktų savikaina. VAT specialistai papildė, kad ateities technologijos pareikalaus ir gilesnių profesinių žinių, glaudesnis žemdirbių bendradarbiavimas su VAT. Visa atsakomybė už fitosanitarinių reikalavimų laikymąsi bus perkelta augintojams, kuris turės įrodyti, kad geba kovoti su kenkėjais. Tai neabejotinai iššauks papildomus reikalavimus, o kartu ir didesnes investicijas į monitoringo ir kitas priemones.

Skaityti 924 kartai Atnaujinta Antradienis, 07 gegužės 2019 12:06
Facebook Google Plus Twitter LinkedIn
Ignas Jankauskas

Administracijos vadovas

Palikite savo komentarą

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…