22 Saus 2019

Kovą dėl sąžiningos konkurencijos ES tęsiame Peticijų komisijos posėdyje

Lietuvos žemės ūkio tarybos deleguotieji atstovai dalyvavo sausio 22 dieną vykusiame Europos parlamento peticijų komiteto posėdyje. Lietuvos žemės ūkio bendrovių direktoriaus pavaduotojas Eimantas Pranauskas išsamiai pristatė peticijos esmę ir argumentus, įrodančius, kad Lietuvos žemdirbiai negali būti antrarūšiai ES.

Peticijų komitetas pritarė, kad peticija turi rimtą pagrindą ir paliko ją atvirą, nurodė Europos kaimo reikalų komitetui suformuoti savo nuomonę. Kaip teigė aktyvus peticijos rėmėjas Europarlamentaras Bronis Ropė, darbo dar liko daug ir diskusijos Komitete nebus lengvos. Pasiektas rezultatas yra vertinamas teigiamai, o LŽŪT toliau organizuos priemones siekiant konkurencinių sąlygų suvienodinimo Europos žemės ūkio sektoriuje. 

Tos pačios dienos popietę LŽŪT atstovai, lydimi Brionio Ropės dalyvavo susitikime su Europos komisijos atstovais. Susitikime abi pusės išklausė vieni kitų argumentų. EK teigia, kad nors pasiūlymas dėl ateinančių metų ilgalaikės finansinės perspektyvos jau yra pateikts, derybos dėl biudžeto paskirstymo vis dar vyksta. Taip pat buvo priminta, kad Lietuva jau buvo perskirsčiusi lėšas iš pirmojo į antrąjį ramstį taip parodydama, kad lėšų tiesioginėms išmokoms yra per daug. Nepaisant stiprios pozicijos, Lietuvos delegacija pateikė kontraargumentų: perkirstymas vyko tik 2 metus, o tai neturėjo didelio neigiamo poveikio bendram viso laikotarpio tiesioginių išmokų vokui. Susirinkimas baigėsi abiejų šalių viltimis, kad situacija išsispręs ir bus atrastas kompromisas.

 

 

Skaityti 714 kartai Atnaujinta Penktadienis, 01 vasario 2019 12:42
Facebook Google Plus Twitter LinkedIn
Ignas Jankauskas

Administracijos vadovas

Palikite savo komentarą

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…