21 Gruo 2018

Žemdirbių dainos Briuselyje buvo išgirstos

Lietuvos žemės ūkio tarybos, kurios viena iš steigėjų yra Lietuvos grūdų augintojų asociacija, organizuota 2018 m. gruodžio 13 d. Briuselyje vykusi protesto akcija už vienodas ūkininkavimo sąlygas Europos sąjungoje susilaukė gan didelio Lietuvos bei užsienio žiniasklaidos priemonių dėmesio. Straipsnius, iš kurių dauguma išreiškė didelį palaikymą Baltijos šalių žemdirbiams, išplatino 26 žiniasklaidos priemonės ne tik Baltijos šalyse, bet ir Belgijoje, Prancūzijoje, apie įvykį pranešė ir visoje Europoje populiarios Euronews, pagrindinės ES reikalų naujienų agentūros.

Tačiau žemdirbių bendruomenei kyla klausimas: o kas toliau? Derybos dėl ES biudžeto yra ilgas ir sudėtingas biurokratinis procesas. Gera žinia Lietuvos žemdirbiams yra ta, kad šis biurokratinis aparatas yra įpareigotas atkreipti dėmesį į pilietines iniciatyvas. Šiuo metu Lietuvos žemės ūkio taryba organizavo jau 2 didelės apimties priemones: metų pradžioje surinkta daugiau nei 52 tūkst. parašų po peticija, skatinančia žemdirbių lygybę ES, o metų pabaigoje organizuota protesto akcija Briuselyje.

Savo apsilankymu akcijos dalyvius pradžiugino ir šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuri dar prieš išvykdama į Europos Tarybos posėdį vienu iš pagrindinių derybų dėl 2021-2028 metų daugiamečio ES biudžeto prioritetų nustatė didėjančias tiesiogines išmokas žemdirbiams. Lankydama dainuojančius Baltijos šalių žemdirbius ji paragino nesustoti ir toliau siekti užsibrėžto tikslo.

Europos tarybos posėdžio, vykusio protesto akcijos dieną, rezoliucijoje priimtose išvadose teigiama, kad pagrindinės derybos dėl daugiamečio ES biudžeto nukeltos į 2019 metų rudenį. Bendrąją rinką Europos taryba laiko vienu didžiausiu pasiekimų ES istorijoje ir sako, kad bendroje rinkoje visiems turi būti suteiktos vienodos verslo vystymo sąlygos. Taigi, mes gerame kelyje ir jau planuojame dar vieną žygį į Europą!

Lietuvos grūdų augintojų asociacija skatina aktyvius grūdininkus vienytis ir palaikyti organizaciją vykdomose akcijose.

Skaityti 892 kartai Atnaujinta Penktadienis, 21 gruodžio 2018 13:20
Facebook Google Plus Twitter LinkedIn
Ignas Jankauskas

Administracijos vadovas

Palikite savo komentarą

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…